KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 31.01.2023

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT

Założenie internetowego konta bankowego

Konto internetowe to konto bankowe, którym zarządza się przez internet. I to od samego początku - bo również jego założenie odbywa się poprzez złożenie wniosku przez internet. Większość banków internetowych nie posiada własnych placówek lub ma ich bardzo mało. Dlatego proces założenia konta odbywa się drogą całkowicie internetową (ta jest najszybsza, ale nie w każdym banku dostępna) lub korespondencyjną.

Proces zakładania konta zawsze rozpoczyna się od złożenia wniosku do wybranego banku przez internet. W trakcie składania wniosku możesz wybrać, czy chcesz założyć konto bez wychodzenia z domu całkowicie elektronicznie (np. za pośrednictwem aplikacji banku przez "selfie" albo rozmowę wideo lub też poprzez potwierdzasz zawarcie umowy przelewem ze swojego obecnego konta w innym banku - wtedy nie ma potrzeby podpisywania papierowej umowy), czy też za pośrednictwem kuriera.

Szybko i bezproblemowo wniosek o założenie konta możesz złożyć na naszej stronie, klikając link przy ofercie danego banku ("wypełnij wniosek" lub "załóż konto"). Link ten zaprowadzi Cię na zabezpieczony protokołem SSL formularz danego banku, na którym należy podać niezbędne do założenia konta dane. Wszystkie podawane dane są całkowicie bezpieczne, gdyż link do wniosku przekierowuje cię na stronę zarządzaną przez dany bank. Przesyłasz dane wyłącznie na serwer banku i nikt inny, w tym również serwis KontaBankowe.pl, nie ma dostępu do podawanych przez Ciebie danych.

 Po wysłaniu zgłoszenia poprzez formularz internetowy, następny krok zależy od procedury w danym banku oraz wybranej metody założenia konta. Np. w przypadku założenia konta na selfie albo poprzez wideorozmowę, instalujesz specjalną aplikację, za pomocą której przesyłasz do banku swoje zdjęcie oraz zdjęcie dowodu osobistego lub też łączysz się z doradcą banku poprzez rozmowę wideo. W przypadku opcji zawarcia umowy przelewem weryfikacyjnym, bank przesyła Ci dane do przelewu, który potwierdzi zawarcie umowy. Jeśli wybrana została opcja zawarcia umowy pisemnej, bank przesyła poprzez kuriera papierową umowę do podpisania wraz z danymi konta.

Następnie bank aktywuje konto - w wypadku założenia konta poprzez potwierdzenie przelewem z innego banku albo poprzez specjalną aplikację banku (metada na selfie albo wideorozmowa), zwykle uruchomienie konta następuje od razu albo w ciągu tego samego dnia roboczego. W przypadku pośrednictwa kuriera może to trwać do kilku dni. Zazwyczaj przekazanie karty do konta następuje oddzielną przesyłką pocztową w ciągu kilku dni od założenia konta.


Najpopularniejsze internetowe konta bankowe:

Konto Przekorzystne PEKAO SA
Zobacz szczegółową ofertę banku
i załóż konto całkowicie przez internet (przez "selfie")Konto 360 Bank Millennium
Zobacz szczegółową ofertę banku
i załóż konto całkowicie przez internet (przez "selfie")
albo za pośrednictwem kurieraKonto 
Jakie Chcę Santander Bank
Zobacz szczegółową ofertę banku
i załóż konto całkowicie przez internet (wideo-rozmowa)
Zobacz szczegółową ofertę banku
i załóż konto całkowicie przez internet (przelew weryfikacyjny)
Zobacz szczegółową ofertę banku
i załóż konto całkowicie przez internet (przelew weryfikacyjny)
albo za pośrednictwem kuriera
*konieczne załączenie skanu/zdjęcia dowodu osobistego podczas składania wniosku
Zobacz pełne porównanie kont na stronie głównej

 

© Copyright 2004 - 2021.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics