KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 30.03.2020

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT

Założenie internetowego konta bankowego

Konto internetowe to konto bankowe, którym zarządza się przez internet. I to od samego początku - bo również jego założenie odbywa się poprzez złożenie wniosku przez internet. Większość banków internetowych nie posiada własnych placówek lub ma ich bardzo mało. Dlatego proces założenia konta odbywa się drogą całkowicie internetową (ta jest najszybsza, ale nie w każdym banku dostępna) lub korespondencyjną.

Proces zakładania konta zawsze rozpoczyna się od złożenia wniosku do wybranego banku przez internet. W trakcie składania wniosku w niektórych bankach (np. ING Bank, Bank Millennium, mBank) możesz wybrać, czy chcesz założyć konto całkowicie elektronicznie (potwierdzasz zawarcie umowy przelewem ze swojego obecnego konta w innym banku - wtedy nie ma potrzeby podpisywania papierowej umowy), czy też za pośrednictwem kuriera.

Szybko i bezproblemowo wniosek o założenie konta możesz złożyć na naszej stronie, klikając link przy ofercie danego banku ("wypełnij wniosek" lub "załóż konto"). Link ten zaprowadzi Cię na zabezpieczony protokołem SSL formularz danego banku, na którym należy podać niezbędne do założenia konta dane. Wszystkie podawane dane są całkowicie bezpieczne, gdyż link do wniosku przekierowuje cię na stronę zarządzaną przez dany bank. Przesyłasz dane wyłącznie na serwer banku i nikt inny, w tym również serwis KontaBankowe.pl, nie ma dostępu do podawanych przez Ciebie danych.

 Po wysłaniu zgłoszenia poprzez formularz internetowy, następny krok należy do banku, który przesyła Ci dane do przelewu, który potwierdzi zawarcie umowy (jeśli wybrana została droga założenia konta całkowicie przez internet) lub przesyła poprzez kuriera papierową umowę do podpisania wraz z danymi konta.

Następnie bank weryfikuje dane i aktywuje konto - w wypadku założenia konta poprzez potwierdzenie przelewem z innego banku, trwa to ok. 1 dzień, w przypadku pośrednictwa kuriera - kilka dni. Zazwyczaj przekazanie karty do konta następuje oddzielną przesyłką pocztową w ciągu kilku dni od założenia konta.


Najpopularniejsze internetowe konta bankowe:

Konto internetowe ING
Zobacz szczegóły konta
Załóż konto za pośrednictwem kuriera


eKonto w mBanku
Zobacz szczegóły konta
Załóż konto całkowicie przez internetZobacz szczegóły konta
Załóż konto całkowicie przez internet lub za pośrednictwem kuriera

Konto Proste Zasady w Getin Banku
Zobacz szczegóły konta
Załóż konto za pośrednictwem kuriera


Konto internetowe w Alior Banku
Zobacz szczegóły konta
Załóż konto całkowicie przez internet lub za pośrednictwem kuriera


Zobacz pełne porównanie kont na stronie głównej

 

© Copyright 2004 - 2019.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics