KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 31.01.2023

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT-------------

Najczęściej wybierane
konta osobiste:

Konto z Lwem Direct ING BANK
Opis | Załóż konto

eKonto w mBanku
Opis | Załóż konto


-------------Zalety kont internetowych

Jak wiadomo, konto bankowe to dziś coś normalnego i naturalnego. Potrzebne jest praktycznie każdemu. Sęk w tym, aby wybrać takie konto, które będzie optymalne pod kątem ekonomicznym i funkcjonalnym. Dlatego dla każdego, kto w domu lub pracy ma stały dostęp do internetu, idealnym wyborem wydaje się konto internetowe. Tak naprawdę konta internetowe to normalne konta bankowe, wyróżniają się jedynie tym, że można nimi zarządzać całkowicie przez internet, nie trzeba stać w kolejkach ani odwiedzać oddziałów banków. Nawet założenie konta odbywa się bez wizyty w oddziale. Jeżeli masz stały dostęp do internetu i cenisz sobie wygodę i oszczędność - konto internetowe jest dla Ciebie. 


Wypróbuj najpopularniejsze internetowe konta bankowe

     ZOBACZ SZCZEGÓŁY               ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Jakie zalety ma konto internetowe w porównaniu z tradycyjnym kontem? Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich.

 Wygoda
Przez cały okres korzystania z konta prawdopodobnie ani razu nie zagościsz w oddziale banku. Nawet założenie konta odbędzie się za pośrednictwem poczty lub kuriera, który dostarczy Ci odpowiednie dokumenty do podpisania. Wszelkie operacje dokonuje się przez internet. Wykonywanie przelewów (np. opłacanie rachunków), sprawdzanie salda i historii rachunku, a nawet dokonywanie inwestycji w różne dostępne w danym banku instrumenty (np. lokaty, fundusze, ubezpieczenia, itp.) - wszystko to możesz wykonać w domu przy komputerze.

Oszczędność czasu i pieniędzy
Konto internetowe to oszczędność czasu, bo załatwienie sprawy (np. wykonanie przelewu) zajmuje Ci najwyżej kilka minut. To ogromny zysk w porównaniu ze zlecaniem operacji w oddziale banku lub na poczcie - nie trzeba tracić czasu na dotarcie do placówki, stanie w kolejce i czekanie na obsłużenie przez pracownika banku.

Oszczędność pieniędzy - bo konto internetowe to niższe opłaty i prowizje, niż w przypadku tradycyjnych kont. Bank oszczędza na tym, że nie musi Cię obsługiwać - obsługujesz się sam przez internet - i niższe koszty banku przekładają się na niższe opłaty (lub czasem całkowity ich brak) nakładane na klienta.

Swoboda w dostępie do konta i pieniędzy
Możesz samemu wybierać, kiedy zlecisz przelew, na konto możesz wejść 24 godziny na dobę, nawet w środku nocy, nie musisz czekać w kolejce ani nie zależysz od godzin otwarcia placówki banku. Możesz w każdej chwili np. dokonać zakupu przez internet, sprawdzić historię rachunku, masz też swobodę wypłaty pieniędzy - dzięki karcie bankomatowej, którą wydaje każdy bank, możesz swobodnie wypłacać pieniądze w bankomatach, z których wiele jest czynnych przez całą dobę. Możesz też bezpośrednio płacić kartą w sklepie, na stacji benzynowej, restauracji czy w innych miejscach, które akceptują płatności kartami.

Szybkie zakupy przez internet
Wreszcie - dzięki kontu internetowemu możesz łatwo dokonywać zakupów przez internet. Większość sklepów internetowych współpracuje z bankami i umożliwia płatność za zakupione towary w czasie rzeczywistym za pośrednictwem danego konta. Dzięki temu można od razu zapłacić za zamówiony towar, a pieniądze od razu znajdują się na koncie sprzedającego (mając np. konto Inteligo, robimy przelew na konto Inteligo odbiorcy, więc przelew odbywa się od razu). Znacznie przyspiesza to realizację zamówienia. Często można również płacić przez internet za pośrednictwem karty, którą otrzymujesz do rachunku.

Konto internetowe przydaje się też, gdy nagle zabraknie nam gotówki. Obecnie wiele firm pożyczkowych oferuje pożyczkę na konto bankowe przelewaną dzięki błyskawicznym przelewom w ramach tego samego banku w ciągu nawet kilkunastu minut. Warto mieć konto w jednym z najpopularniejszych banków, które oferują przelewy natychmiastowe wewnątrz danego banku (wbrew pozorom nadal tylko niektóre banki realizują takie przelewy w czasie rzeczywistym przez 24 godziny na dobę - są to m.in. mBank, Alior Bank, Bank Smart, PKO BP, BZ WBK). Gdy bowiem zrodzi się w naszym życiu nagła potrzeba wykonania przelewu lub uzyskania szybkiej pożyczki, takie konto umożliwi nam przeprowadzenie tej operacji. Na rynku szybkich pożyczek są już nawet firmy pożyczkowe, które przelewają pożyczki w nocy tak samo jak i w dzień, przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, więc na polskim rynku są już dostępne całodobowe usługi pożyczkowe, tym niemniej są one ograniczone tym, co oferują banki, a jak wspomniano powyżej, jeszcze nie wszystkie banki oferują przelewy natychmiastowe wewnątrz banku w czasie rzeczywistym, wiele banków np. księguje takie przelewy od razu w dni powszednie, ale nie robi tego w weekendy ani w nocy. Dlatego też szybkie chwilówki przez internet są tylko wtedy szybkie, gdy za przyznaniem pożyczki idzie od razu przelew pieniędzy, a to nie zawsze jest możliwe, gdy mamy konto w nieodpowiednim banku. Jeżeli chcesz poznać oferty pożyczek pozabankowych, polecamy ranking pożyczek przez internet, gdzie znajdziesz aktualne informacje o kosztach pożyczek krótkoterminowych i długoterminowych (ratalnych).

Łatwy dostęp do innych produktów
Większość banków oferuje możliwość bezpośredniego inwestowania środków zgromadzonych na koncie w różne inne produkty bankowe - np. lokaty, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia. Łatwo i szybko możesz zarządzać swoimi pieniędzmi i nie tylko przelewać pieniądze i opłacać rachunki, ale także inwestować nadwyżki pieniężne lub - jeśli jest taka potrzeba - wnioskować o kredyty (np. bank może przyznać Ci limit kredytowy w rachunku).

Bezpieczeństwo
Po pierwsze - trzeba pamiętać, że konta internetowe są prowadzone przez normalne banki, często największe i najbardziej stabilne banki w Polsce. Tzw. banki internetowe są to zwykle oddziały dobrze znanych banków - np. konto Inteligo jest prowadzone przez PKO BP, a mBank i MultiBank to oddziały dobrze znanego BRE Banku. Pieniądze zgromadzone na koncie podlegają normalnej ochronie - tak jak na każdym tradycyjnym koncie.

Po drugie - banki internetowe dbają o bezpieczny dostęp do konta przez internet. Klient dysponuje nie tylko loginem i hasłem, ale każdy bank stosuje dodatkowe zabezpieczenia dla każdej transakcji - zwykle są to hasła jednorazowe, które - w zależności od banku - albo otrzymujesz od banku na specjalnej liście, albo wysyłane są sms-em przed każdą transakcją, albo generowane są przez specjalny "token", który dostajesz przy założeniu konta. Dostęp do konta jest zawsze zabezpieczony bezpiecznym protokołem SSL, dzięki czemu przesyłane dane są zaszyfrowane i ich przechwycenie jest praktycznie niemożliwe.

Jak więc widać, jeżeli tylko posiadasz w domu stały dostęp do internetu, zdecydowanie warto założyć konto internetowe - ma ono same przewagi w stosunku do tradycyjnego konta bankowego.


 

© Copyright 2004 - 2021.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics