KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 31.01.2023

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT-------------

Najczęściej wybierane
konta osobiste:

Konto z Lwem Direct ING BANK
Opis | Załóż konto

eKonto w mBanku
Opis | Załóż konto


-------------Wpłaty i wypłaty gotówki

Jak wiadomo, bezgotówkowy obrót pieniędzmi (przelewy, płatności kartowe) staje coraz ważniejszy i powszechniejszy. Tym niemniej, nadal w bardzo wielu sytuacjach potrzebna jest nam gotówka - w formie zwykłych papierowych banknotów. Z drugiej strony, zdarza się, że otrzymujemy pieniądze w gotówce i potrzebujemy je wpłacić na konto. Tak więc problem wpłat i wypłat gotówki jest istotny dla każdego posiadacza konta bankowego. 


Wypróbuj najpopularniejsze internetowe konta bankowe

     ZOBACZ SZCZEGÓŁY               ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Jak ten problem wygląda w przypadku kont internetowych - które przecież w założeniu mają być obsługiwane i dostępne przede wszystkim przez internet? To jasne, że gotówki nie wpłaci się ani nie wypłaci za pośrednictwem internetu. Dlatego banki udostępniają posiadaczom kont internetowych różne możliwości wpłacania i wypłacania środków z rachunku.

 Wpłaty
Banki internetowe oszczędzają na tym, że same nie posiadają oddziałów lub mają ich bardzo niewiele. Jednakże, banki te są najczęściej oddziałami dużych "tradycyjnych" banków, które posiadają wiele własnych placówek i bankomatów. Przykładem jest konto Inteligo - na to konto możemy bez żadnej prowizji wpłacać pieniądze w kasie oddziałów PKO BP.

Czasem też banki internetowe współpracują z innymi bankami lub tworzą własne "mini-placówki", w których możemy samodzielnie "obsłużyć się" przy wpłacie gotówki. Przykładem może być mBank, który w tzw. mKioskach (mini-placówkach) udostępnia tzw. "wpłatomaty", działające podobnie do bankomatów, tyle że w odwrotną stronę - za ich pośrednictwem możemy wpłacić pieniądze na konto, nie ponosząc przy tym żadnych opłat lub prowizji.

Powyższy metody dotyczą sytuacji w których możemy wpłacić gotówkę za darmo. W sytuacjach awaryjnych, tak jak w przypadku wszystkich kont bankowych, możemy wpłacić papierowe pieniądze na nasze konto w dowolnym banku lub na poczcie, tyle że wtedy będziemy zmuszeni zapłacić niewielką prowizję (zwykle jest to najwyżej kilka złotych).

Na szczęście w praktyce, przeciętny użytkownik konta bankowego rzadko zmuszony jest szukać sposobów wpłacania gotówki na konto, gdyż większość płatności (jak np. wynagrodzenie od pracodawcy) otrzymujemy przelewem. Otrzymywanie przelewów jest zawsze najlepszym sposobem zasilania własnego konta - i oczywiście nic nie kosztuje.

Wypłaty
Sprawa wypłat gotówki jest rozwiązana na dwa sposoby. Pierwszym i najbardziej powszechnym sposobem wypłaty pieniędzy jest wypłata z bankomatu. Przy zakładaniu konta otrzymujemy kartę płatniczą, dzięki której możemy nie tylko płacić w sklepach i internecie, ale także wypłacać pieniądze w bankomatach. Każdy bank oferuje bezprowizyjne (darmowe) wypłaty w określonej przez siebie sieci bankomatów lub też - w przypadku niektórych banków - wypłaty ze wszystkich bankomatów moga być bezpłatne. Przy ofercie każdego banku znajdziesz informację na temat zakresu darmowych bankomatów.

Oczywiście pieniądze z konta można wypłacić w każdym bankomacie, nie tylko w kraju, ale i na świecie - tym niemniej, jeśli wybierzemy bankomat spoza darmowej sieci danego banku, będziemy musieli ponieść opłatę związaną z wypłatą.

Drugim sposobem wypłaty gotówki jest wypłata w oddziale banku. Niektóre banki internetowe oferują możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki w niektórych oddziałach (np. oddziały PKO BP dla konta Inteligo).


 

© Copyright 2004 - 2021.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics