KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 31.01.2023

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT-------------

Najczęściej wybierane
konta osobiste:

Konto z Lwem Direct ING BANK
Opis | Załóż konto

eKonto w mBanku
Opis | Załóż konto


-------------Przelewy przez internet

Jeżeli dotychczas korzystaliśmy z tradycyjnego konta bankowego lub opłacaliśmy comiesięczne rachunki na poczcie, konto internetowe będzie dla nas wręcz rewolucyjnym udogodnieniem. Posiadając internetowe konto bankowe, możemy zapomnieć o wypełnianiu druczków i staniu w kolejkach. Konto internetowe to wygoda i szybkość przeprowadzania wszelkich operacji na rachunku. 


Wypróbuj najpopularniejsze internetowe konta bankowe

     ZOBACZ SZCZEGÓŁY               ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Najczęstszą operacją, jaką wykonuje użytkownik konta bankowego, jest dokonywanie przelewów. Przelewem możemy opłacić wszelkie rachunki (czynsz, prąd, woda, itp.), zapłacić za zakupiony towar (np. w sklepie internetowym) lub prowadzić rozliczenia z innymi osobami. Na nasze konto mogą rzecz jasna także wpływać przelewy od innych osób lub instytucji (np. nasze wynagrodzenie za pracę).

 W banku internetowym zlecamy przelewy przez internet - ta forma jest jednocześnie najwygodniejsza i najtańsza. W większości banków takie przelewy są darmowe (mBank, MultiBank, Toyota Bank), czasem są obciążone niewielką prowizją (np. Inteligo - 0,99zł za przelew do banku innego niż PKO BP), i tak niższą niż w tradycyjnych bankach. Przelew zlecamy szybko i łatwo - a jeśli dokonujemy płatności do danego odbiorcy regularnie - np. opłacamy co miesięczne rachunki - możemy zapisać na koncie dane odbiorcy (numer konta, nazwę), dzięki czemu zlecenie przelewu jest jeszcze łatwiejsze i szybsze (nie musimy za każdym razem wpisywać wszystkich danych od początku).

Aby zlecenie przelewu było maksymalnie bezpieczne i by zapewnić, że nikt nie powołany nie wykona operacji na naszym koncie, oprócz zwykłego loginu i hasła, umożliwiającego dostęp do konta, przy zlecaniu każdego przelewu musimy podać także dodatkowe hasło jednorazowe. Są różne sposoby uzyskiwania takich haseł - albo zakładając konto otrzymujmy ich listę, czasem zamiast listy haseł dostajemy tzw. token, czyli specjalny generator haseł jednorazowych, czasem też stosowane są tzw. hasła sms-owe - przy każdej próbie dokonania przelewu otrzymujemy hasło jednorazowe sms-em na nasz telefon komórkowy.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto odbiorcy po zleceniu przelewu? Najlepiej jest, gdy przelewamy pieniądze na konto w tym samym banku (np. z mBanku do mBanku lub z konta Inteligo na konto w dowolnym oddziale PKO BP) - wtedy przelew dokonywany jest od razu, czyli w tzw. czasie rzeczywistym. Pieniądze znajdują się wtedy na koncie odbiorcy od razu. Dzięki takiemu mechanizmowi możemy np. od razu zapłacić za zakupy w sklepie internetowym lub otrzymać pożyczkę w 15 minut od firmy pożyczkowej. Jest to więc bardzo duże udogodnienie.

Transfer pieniędzy trwa dłużej, gdy konto odbiorcy znajduje się w innym banku. Takie przelewy są zawsze dokonywane poprzez system miedzybankowy (tzw. Eliksir). System ten funkcjonuje w dni powszednie - od poniedziałku do piątku. Każdy bank ma swoje godziny sesji Eliksir, tzw. sesje wychodzące i przychodzące. Jeśli np. zlecamy przelew rano, o godz. 9, to pieniądze "wyjdą" z naszego konta na najbliższej sesji wychodzącej w naszym banku (załóżmy, że będzie to godz. 10). Nie od razu trafią jednak na konto odbiorcy - stanie się to dopiero na najbliższej sesji przychodzącej w banku odbiorcy (może to być np. godzina 12). Jak widać, przelew środków może trwać kilka godzin, może się jednak zdarzyć, że jeśli zlecimy przelew zbyt późno w ciągu dnia, to pieniądze trafią na konto odbiorcy dopiero w następnym dniu roboczym.


 

© Copyright 2004 - 2021.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics