KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 31.01.2023

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT-------------

Najczęściej wybierane
konta osobiste:

Konto z Lwem Direct ING BANK
Opis | Załóż konto

eKonto w mBanku
Opis | Załóż konto


-------------Założenie Profilu Zaufanego przez internet - które banki to umożliwiają?

 Profil Zaufany to bardzo wygodne narzędzie, dzięki któremu możemy składać wiele wniosków, pism, deklaracji i oświadczeń do państwowych i samorzadowych urzędów przez internet. Możemy go założyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to udanie się do jednego z punktów, w których odpowiedni urzędnik potwierdzi naszą tożsamość i wyda nam dane do logowania. Jednak często nie chcemy lub nie możemy (np. ze względu na dużą odległośc, na naszą niepełnosprawność lub z innych przyczyn) odbywać podróży do takiego punktu i stawiać się tam osobiście. Na szczęście jest też drugi sposób - możemy założyć Profil Zaufany przez internet za pośrednictwem banku, w którym posiadamy konto osobiste. Co więcej, jeśli dotąd nie masz konta w banku, który umożliwia tę operację (tylko kilka banków w Polsce obsługuje aktualnie usługę założenia Profilu Zaufanego online), możesz całkowicie przez internet założyć konto w jednym z tych banków i następnie poprzez założony rachunek bankowy w bankowości internetowej utworzyć swój Profil Zaufany.

Banki, w których można założyć konto bankowe przez internet i następnie poprzez to konto w bankowości elektronicznej założyć Profil Zaufany, to: ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, Alior Bank, Bank Millennium.

Jeśli posiadasz już konto w jednym z w/w banków, możesz już teraz zalogować się do bankowości internetowej tego banku i rozpocząć zakładanie Profilu Zaufanego - poszukaj tej opcji w systemie bankowości elektronicznej banku. Tu jednak należy wprowadzić zastrzeżenie: będzie to możliwe tylko wtedy, jeżeli konto bankowe było założone za pośrednictwem kuriera lub poprzez osobistą wizytę w oddziale banku. Jeśli rachunek bankowy był zakładany poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku, najprawdopodobniej nie będziesz mieć możliwości założenia Profilu Zaufanego za pomocą tego konta bankowego, gdyż banki uznają, że w pełnie (na potrzeby Profilu Zaufanego) zweryfikowały twoją tożsamość, jeśli została ona sprawdzona fizycznie przez konkretną osobę (kuriera przywożącego do podpisu umowę o prowadzenie konta albo pracownika banku w oddziale).

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w żadnym z w/w banków - nie martw się, nadal masz możliwość założenia Profilu Zaufanego przez internet - najpierw po prostu musisz założyć konto bankowe w jednym z banków obsługujących możliwość utworzenia Profilu Zaufanego online. Oczywiście takie konto bankowe także możesz założyć przez internet - wystarczy, że klikniesz w jeden z linków poniżej (wybierz bank, który najbardziej ci odpowiada) i złóż wniosek o konto osobiste, a następnie poczekaj na kuriera, który powinien (zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych) przywiźć ci do podpisania umowę a bankiem o prowadzenie rachunku osobistego wraz z dostępem do bankowości internetowej. Ważne - jeśli dany bank oferuje wybór między dwiema metodami założenia konta - tj. przelew weryfikacyjny z innego banku albo kurier, wybierz opcję "kurier", bo tylko wtedy będziesz mieć potem możliwość założenia Profilu Zaufanego przez bank.


ING Bank Śląski - poznaj szczegóły konta i załóż konto osobiste online
(poprzez kuriera, podczas składania wniosku musisz załączyć skan dowodu osobistego)


mBank - poznaj szczegóły konta i załóż konto osobiste online
(poprzez kuriera)


PKO Bank Polski - poznaj szczegóły konta i załóż konto osobiste online
(poprzez kuriera)


Santander Bank Polska- poznaj szczegóły konta i załóż konto osobiste online
(poprzez kuriera)


Alior Bank - poznaj szczegóły konta i załóż konto osobiste online
(poprzez kuriera)


Bank Millennium - poznaj szczegóły konta i załóż konto osobiste online
(poprzez kuriera)


Gdy już podpiszesz umowę o konto bankowe przywiezioną przez kuriera i bank aktywuje twoje konto oraz twój dostęp do bankowości elektronicznej, po prostu zaloguj się przez internet do swojego konta i załóż Profil Zaufany - zwykle trwa to tylko kilka minut i jest bardzo proste. Na końcu uzyskasz login i hasło oraz będziesz mieć możliwość wysyłania wniosków i pism do wielu urzędów. Profil Zaufany umożliwia m.in. składanie wniosków o wydanie dokumentów takich jak dowód osobisty, odpisy aktów stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgodnu itp.), składania deklaracji ZUS, umożliwia dostęp do Internetowego Konta Pacjenta, złożenie wniosku o założenie działalności gospodarczej, jak również wiele innych możliwości. Z pewnością więc warto postarać się o Profil Zaufany, a jeśli dodatkowo założysz sobie atrakcyjne konto bankwoe w jednym z największych banków w Polsce, co umożliwi ci przeprowadzenie całej procedury online bez wychodzenia z domu, to wydaje się, że będzie to jedynie dodatkowa korzyść, jaką możesz uzyskać. Pamiętaj oczywiście, aby sprawdzić ofertę konta bankowego i jego opłaty i prowizje - czasem np. aby konto było darmowe, trzeba wykonać w trakcie miesiąca jakieś działania (np. płatności kartą). Z drugiej strony konto bankowe niesie ze sobą dodatkowe korzyści, np. dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe, oferty lokat lub kredytów, które dla klientów posiadających konto w danym banku są zwykle korzystniejsze niż dla pozostałych klientów. Banki oferują także wiele innych opcji w bankowości elektronicznej - oprócz Profilu Zaufanego wiele z nich obsługuje np. wnioski o świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus i w różnych innych programach. Poza tym, mając internetowe konto bankowe, uzyskujesz dostęp do wielu usług w internecie, możesz uzyskać pożyczkę krótkoterminową przez internet albo robić zakupy online w sklepach internetowych i na aukcjach, płacąc od razu za pomocą błyskawicznych przelewów. Można więc powiedzieć, że zakładając konto bankowe online i Profil Zaufany możesz "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu".Zobacz także porównanie kont osobistych
Prowadzisz działalność gospodarczą? Sprawdź porównanie porównanie kont firmowych


 

© Copyright 2004 - 2021.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics