KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 31.01.2023

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to rachunek w banku, który różni się od konta osobistego (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ROR) tym, że charakteryzuje się wysokim oprocentowaniem, podczas gdy ROR zwykle jest nieoprocentowany lub oprocentowany bardzo nisko. Jednocześnie konto oszczędnościowe ma tę przewagę nad lokatami, które zwykle kojarzone są z możliwymi do uzyskania wysokimi odsetkami, że możemy wypłacić środki z konta w dowolnym momencie nie tracąc odsetek. Zwykle pierwszy przelew z konta oszczędnościowego w danym miesiącu jest bezpłatny, pozostałe w większości banków są obarczone niewielką opłatą, co jednak i tak nie stanowi istotnego problemu jeśli zauważymy, że w przypadku lokaty zrywając ją przed terminem tracimy zwykle wszystkie odsetki.

Obecnie w większości banków konto oszczędnościowe - tak jak konto osobiste - możesz łatwo i szybko założyć przez internet. Po porównaniu przedstawionych poniżej ofert możesz od razu wypełnić wniosek o założenie konta oszczędnościowego i już nawet tego samego dnia cieszyć się wysokim oprocentowaniem i jednocześnie swobodą dysponowania swoimi środkami.Oszczędności gromadzone na kontach oszczędnościowych w bankach tak jak wszystkie inne środki deponowane w polskich bankach objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty równowartości 100.000 EUR, przy czym limit ten dotyczy sumy środków jednej osoby w jednym banku. Jeżeli więc masz kilka różnych kont i lokat w jednym banku, pamiętaj, że warto pilnować, aby suma pieniędzy na nich zgromadzonych nie przekraczała 100.000 EUR - gdy twoje oszczędności są większe, bezpieczniej jest rozdzielić je na kilka różnych banków.

 

© Copyright 2004 - 2021.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics