KontaBankowe.pl

DZIŚ JEST 31.01.2023

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
ZAŁOŻENIE FIRMY ONLINE
ZALETY KONT W INTERNECIE
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO
POŻYCZKA NA KONTO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
LOKATY BANKOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT-------------

Najczęściej wybierane
konta osobiste:

Konto z Lwem Direct ING BANK
Opis | Załóż konto

eKonto w mBanku
Opis | Załóż konto


-------------Opłaty, prowizje i oprocentowanie

Jedną z podstawowych zalet kont internetowych są niskie opłaty i prowizje. Banki internetowe mają niższe koszty od banków tradycyjnych - nie musza utrzymywać oddziałów i placówek, ponieważ klient wszystkie sprawy załatwia samemu przez internet. Wprawdzie pewne operacje - jeśli chcemy - możemy zlecić telefonicznie, zamiast przez internet - i wtedy poniesiemy większe koszty. Jednak jeśli będziemy posługiwać się tylko internetem, możemy liczyć na bardzo niskie koszty lub nawet ich brak. Konta internetowe w stosunku do kont tradycyjnych są znacznie tańsze, jeżeli faktycznie korzystamy z nich przez internet. 


Wypróbuj najpopularniejsze internetowe konta bankowe

     ZOBACZ SZCZEGÓŁY               ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Nie oznacza to, że konta internetowe są całkowicie darmowe - każdy bank ma swoje tabele prowizji i opłat - tym niemniej opłaty te są symboliczne i w porównaniu z kontami tradycyjnymi bardzo niskie. Pod kątem kosztów obecnie (stan na jesień 2015 roku) zdecydowanym liderem jest Bank Smart (FM Bank), którego konto można uznać w praktyce za całkowicie darmowe, jeżeli korzystamy z niego do załatwiania podstawych operacji. W innych bankach zwykle musimy spełnić dodatkowe warunki, aby nie płacić nic za prowadzenie konta, kartę płatniczą wydawaną do rachunku ani za wypłaty z bankomatów. Warunki te dotyczą przede wszystkim aktywnego korzystania z karty płatniczej, tzn. płacenia nią za zakupy.

 Niektóre banki pobierają symboliczne opłaty np. każą sobie płacić kilka złotych miesięcznie za prowadzenie rachunku lub używanie karty do konta, inne pobierają opłatę za wypłaty z bankomatów, tym niemniej zawsze są to opłaty niskie. Wybór banku zależy przede wszystkim od tego, jakie operacje zamierzamy wykonywać najczęściej i co jest dla nas najbardziej istotne. Np. jeśli wiemy, że będziemy robić dużo przelewów, powinniśmy wybrać bank, który nie pobiera opłat za przelewy (chociaż obecnie darmwowe przelewy to standard w bankach). Jeśli najważniejszy jest dla nas łatwy dostęp do pieniędzy, wybierzemy bank, który ma najwięcej bankomatów w naszej miejscowości, lub który umożliwia darmowe wypłaty z bankomatów innych banków lub wpłaty i wypłaty gotówki także w inny sposób niż za pośrednictwem bankomatów (np. w oddziałach banku).

A czy na koncie internetowym można coś zarobić?

Konto internetowe to tak naprawdę zwykły ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), tak jak w każdym zwykłym banku oprocentowanie ROR-u jest niskie - zwykle zerowe, choć zdarzają się konta posiadające oprocentowanie. Tym niemniej celem takiego rachunku nie jest bowiem oszczędzanie i zarabianie, ale możliwość łatwego zarządzania pieniędzmi. Stąd, na samym koncie nie da się wiele zyskać, bo nie taki jest jego cel.

Jednakże, zaletą kont internetowych jest to, że z poziomu naszego konta możemy łatwo i bez zbędnych formalności zainwestować posiadane środki i np. założyć dodatkowe konto oszczędnościowe lub lokatę. Wiele banków organizuje promocję dla nowych klientów, w ramach której przez pewien okres po założeniu konta można otrzymać wysokie oprocentowanie na takim koncie. Można je zwykle założyć razem z podstawowym kontem ROR. Tak więc ROR służy zarządzaniu środkami, dokonywaniu przelewów, itp., a konto oszczędnosciowe umożliwia zarabianie na oszczędnościach - jest to konto łączące zalety lokaty i zwykłego konta - z jednej strony większe oprocentowanie (prawie jak na lokacie), z drugiej strony możliwość wypłacania pieniędzy bez utraty zgromadzonych odsetek (jedna wypłata z konta w miesiącu jest zwykle darmowa, następne są już często obciążone prowizją).

Jak więc widać, mimo że podstawowe oprocentowanie na koncie jest niskie, banki internetowe oferują dodatkowe możliwości zakładania kont lokacyjno-oszczędnościowych, na których można dogodnie ulokować własne oszczędności.


 

© Copyright 2004 - 2021.
Design: Steve's templates.

 

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.

Web
Analytics