DZIŚ JEST 23.08.2017

KONTA BANKOWE

KONTO OSOBISTE
KONTO DLA MŁODZIEŻY
KONTO FIRMOWE

ARTYKUŁY I PORADY

ZALETY KONT W INTERNECIE
JAK ZAŁOŻYĆ KONTO
ZAŁOŻENIE BEZ KURIERA
OPŁATY I OPROCENTOWANIE
PRZELEWY
WPŁACANIE I WYPŁACANIE
BEZPIECZEŃSTWO

INNE PRODUKTY

KREDYTY HIPOTECZNE
KREDYTY GOTÓWKOWE
KREDYTY SAMOCHODOWE
KARTY KREDYTOWE
POŻYCZKI ONLINE

KONTAKT


Najczęściej wybierane
konta osobiste:

Konto z Lwem Direct ING BANK
Opis | Załóż konto

eKonto w mBanku
Opis | Załóż konto


Przelewy przez internet

Jeżeli dotychczas korzystaliśmy z tradycyjnego konta bankowego lub opłacaliśmy comiesięczne rachunki na poczcie, konto internetowe będzie dla nas wręcz rewolucyjnym udogodnieniem. Posiadając internetowe konto bankowe, możemy zapomnieć o wypełnianiu druczków i staniu w kolejkach. Konto internetowe to wygoda i szybkość przeprowadzania wszelkich operacji na rachunku.


Wypróbuj najpopularniejsze internetowe konta bankowe

0 zł: prowadzenie, przelewy i bankomaty, konto oszcz.2,5% ZOBACZ / ZAŁÓŻ
0 zł: prowadzenie, przelewy, karta i bankomaty, k.oszcz.3% ZOBACZ / ZAŁÓŻ
0 zł: prowadzenie, przelewy i bankomaty + do 300zł premii   ZOBACZ / ZAŁÓŻNajczęstszą operacją, jaką wykonuje użytkownik konta bankowego, jest dokonywanie przelewów. Przelewem możemy opłacić wszelkie rachunki (czynsz, prąd, woda, itp.), zapłacić za zakupiony towar (np. w sklepie internetowym) lub prowadzić rozliczenia z innymi osobami. Na nasze konto mogą rzecz jasna także wpływać przelewy od innych osób lub instytucji (np. nasze wynagrodzenie za pracę).

W banku internetowym zlecamy przelewy przez internet - ta forma jest jednocześnie najwygodniejsza i najtańsza. W większości banków takie przelewy są darmowe (mBank, MultiBank, Toyota Bank), czasem są obciążone niewielką prowizją (np. Inteligo - 0,99zł za przelew do banku innego niż PKO BP), i tak niższą niż w tradycyjnych bankach. Przelew zlecamy szybko i łatwo - a jeśli dokonujemy płatności do danego odbiorcy regularnie - np. opłacamy co miesięczne rachunki - możemy zapisać na koncie dane odbiorcy (numer konta, nazwę), dzięki czemu zlecenie przelewu jest jeszcze łatwiejsze i szybsze (nie musimy za każdym razem wpisywać wszystkich danych od początku).

Aby zlecenie przelewu było maksymalnie bezpieczne i by zapewnić, że nikt nie powołany nie wykona operacji na naszym koncie, oprócz zwykłego loginu i hasła, umożliwiającego dostęp do konta, przy zlecaniu każdego przelewu musimy podać także dodatkowe hasło jednorazowe. Są różne sposoby uzyskiwania takich haseł - albo zakładając konto otrzymujmy ich listę, czasem zamiast listy haseł dostajemy tzw. token, czyli specjalny generator haseł jednorazowych, czasem też stosowane są tzw. hasła sms-owe - przy każdej próbie dokonania przelewu otrzymujemy hasło jednorazowe sms-em na nasz telefon komórkowy.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto odbiorcy po zleceniu przelewu? Najlepiej jest, gdy przelewamy pieniądze na konto w tym samym banku (np. z mBanku do mBanku lub z konta Inteligo na konto w dowolnym oddziale PKO BP) - wtedy przelew dokonywany jest od razu, czyli w tzw. czasie rzeczywistym. Pieniądze znajdują się wtedy na koncie odbiorcy od razu. Dzięki takiemu mechanizmowi możemy np. od razu zapłacić za zakupy w sklepie internetowym lub otrzymać pożyczkę w 15 minut od firmy pożyczkowej. Jest to więc bardzo duże udogodnienie.

Transfer pieniędzy trwa dłużej, gdy konto odbiorcy znajduje się w innym banku. Takie przelewy są zawsze dokonywane poprzez system miedzybankowy (tzw. Eliksir). System ten funkcjonuje w dni powszednie - od poniedziałku do piątku. Każdy bank ma swoje godziny sesji Eliksir, tzw. sesje wychodzące i przychodzące. Jeśli np. zlecamy przelew rano, o godz. 9, to pieniądze "wyjdą" z naszego konta na najbliższej sesji wychodzącej w naszym banku (załóżmy, że będzie to godz. 10). Nie od razu trafią jednak na konto odbiorcy - stanie się to dopiero na najbliższej sesji przychodzącej w banku odbiorcy (może to być np. godzina 12). Jak widać, przelew środków może trwać kilka godzin, może się jednak zdarzyć, że jeśli zlecimy przelew zbyt późno w ciągu dnia, to pieniądze trafią na konto odbiorcy dopiero w następnym dniu roboczym.
© Copyright 2004 - 2015. Design: Steve's templates.

   

Pomimo dołożenia starań, aby przedstawione oferty były aktualne, autor serwisu nie odpowiada za ewentualne rozbieżnosci w tym zakresie. Zakładajac konto należy zapoznać się z prezentacjami i regulaminami banku.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.